online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Solhan’da Uzman Hekim Sıkıntısı


Solhan’da Uzman Hekim Sıkıntısı
Tarih: 16.11.2013 Saat: 15:21
Konu: Solhan Haberleri


Solhan Devlet Hastanesi’nde Uzman Hekim sıkıntısının yaşandığını dile getiren vatandaşlar, Hastanede hekim sıkıntısından dolayı sağlık alanında boşluğun olabileceğini dile getirip yetkililerden sorunun giderilmesini talep ettiler.

 Solhan Devlet Hastanesi’nde görev yapan hekimlerin ya yıllık izinde oldukları ya da görevlendirme ile Bingöl’e gönderildiklerinde dolayı hastanede hekim sıkıntısı yaşandığını dile getiren vatandaşlar sorunun çözümü için yetkililere seslendiler.

 Solhan Devlet Hastanesi’nde iki aile hekimi kadrosu bulunduğunu ancak ikisinde de hekim olmadığını ve Anestezi uzmanının ise tayınının çıkmasından dolayı kısa süre içinde Solhan’dan ayrılacağını dile getiren vatandaşlar, Çocuk hastalıkları uzmanının ise Bingöl’de görevlendirildiği için poliklinik hizmeti verilmediğini söylediler.

 Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı hekiminin izinli olduğunu ancak Pazartesi (bugün) göreve başlayacağını öğrendiklerini söyleyen vatandaşlar, Dâhiliye uzmanının yıllık izin kullandığını ancak yıllık izininin bittiğinde yeniden izne ayrıldığını öğrendiklerini dile getirip izinlerin üst üste kullanılmasından dolayı poliklinik hizmetinin uzun süre verilmemesinde dolayı tepki gösterdiler.

 Genel Cerrahi  Uzmanının ise aynı zamanda hastanenin Başhekimlik görevini yürüttüğünü ve bundan dolayı haftada iki gün poliklinik hizmeti verdiğini söyleyen Vatandaşlar, diğer günlerde hasta mağduriyetinin göz önüne alınmasının bir sorumluluk olduğunu ve yeni düzenlemelerin yapılması gerektiğini dile getirdiler.
Solhan’da elli yataklı bir hastanede hekim sıkıntısının yaşanmasının kabul edilir yanının olmadığını dile getiren vatandaşlar, yetkili mercilerden sorunu çözmelerini istediler.

Solhan Haber
Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3452