online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Engeller Bir Bir Aşılıyor


Engeller Bir Bir Aşılıyor
Tarih: 16.11.2013 Saat: 15:40
Konu: Solhan Haberleri


Sosyal Paylaşım Sitesi Facebook.com’da Bongilon Solhan Sesi isimli hesap ile paylaşımlarda bulunan sayfa yöneticilerinin girişimleri sonucu engelli vatandaşların engelleri aşılıyor.

 "Bongilon Solhan Sesi" adlı sayfanın aracılığı ile bir engelli vatandaşa daha Akü ile çalışan tekerlekli sandalye verildi. Bongilon Solhan Sesi yetkililerinin girişimleri sonucu 7 engelli bireye tekerlekli sandalye verildi. Ramazan ayından bu yana 6 engelli bireyden kimisine akü ile çalışan kimisine ise normal tekerlekli sandalye ulaşmasına aracı olan Bongilon Solhan Sesi, geçtiğimiz hafta da bir engelli vatandaşın akü ile çalışan tekerlekli sandalye sahibi olmasına aracı oldu.

 Kampanyalarına son olarak Bursa’da faaliyet gösteren Bursa Bingöl İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği’nin Başkanı Bilal Barış’ın destek verdiğini ve desteklerinden ötürü Barış’a teşekkür ettiklerini söyleyen Bongilon Solhan Sesi yetkilisi Emin Dumlu ile beraberindekiler engelli vatandaş Vahap Kaçar’a akülü arabasını teslim ettiler. 

45 yaşında olup ailesi ile yaşayan ve engelli maaşı ile geçimini sağlayan Kaçar, “Birçok engelli kardeşimiz parasızlıktan ihtiyacı olan tekerlekli sandalyeyi alamıyor ve arabası olmadığı için dışarı çıkamıyor. Bütün gün evde kalıyor. Bu imkânı sağlayan ve aracı olanlara teşekkür ediyorum” dedi.
Ayrıca Kaçar, kampanyaya destek vererek engelli aracına kavuşmasını sağlayan Bursa Bingöl İli ve İlçeleri Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Bilal Barış’ı telefonla arayarak kendisine de teşekkür etti.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3456