online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Bingöl'e Diş Hekimliği Fakültesi


Bingöl'e Diş Hekimliği Fakültesi
Tarih: 22.12.2013 Saat: 13:05
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi kurulmasına dair karar Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın 11.9.2013 tarih ve 2416912 sayılı yazıları üzerine Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi kurulmasına ilişkin 2013/5527 sayılı Bakanlar Kurulu kararı 11 Kasım 2013 tarih ve 28818 sayılı Resim Gazete'de yayımlandı.

Bingöl Üniversitesi Rektörlüğü bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi Kurulması kararının Resmi Gazete'de yayımlandığını ve bundan duymuş olduğu memnuniyeti ifade eden Kalkınma Bakanı Yılmaz, bu kararın alınmasında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve Hükümet üyelerine şükran duygularını ifade etti.

Yılmaz, ayrıca bu konuda katkı sunan, Bingöl Ak Parti Milletvekili Prof. Dr. Eşref Taş'a, YÖK Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya ile Bingöl Üniversitesi Rektörü Gıyasettin Baydaş'a, teşekkür ederek bu kararın Bingöl'e hayırlar getirmesi dileğinde bulundu. Kurulacak olan fakültede öğrenim görecek öğrencilere, görev alacak öğretim görevlilerine ve tüm çalışanlarına başarılar dileyen Bakan Yılmaz, "Bingöl'ün sağlık altyapı konularındaki yatırımlarını büyük oranda tamamladık. Bingöl Üniversitesi bünyesinde kurulacak olan Diş Hekimliği Fakültesinde öğrenim görecek mezun olacak hekimler yurdun dört bir köşesinde ve yurtdışında görev yapacağı gibi belki bir kısmı Bingöl hastanelerinde de bir gün görev yapacaklar." dedi.

Yılmaz, Sağlık Alanında Yapılan Hizmetlere Değindi

Ülke genelindeki sağlık hizmetlerinin birçok ülkeden daha iyi bir seviyede olduğunu, Bingöl'de de sağlık hizmetlerinin geçmişle kıyaslanamayacak ölçüde çok iyi yerlere geldiğini belirten Bakan Yılmaz, sağlık alanında Bingöl'de biten ve devam eden yatırımlarla da ilgili bilgiler verdi. Yılmaz, Bingöl Merkezde Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Solhan, Karlıova, Genç ilçelerinde 50 yataklı Devlet Hastaneleri, Adaklı ilçesinde 20 Yataklı Entegre İlçe Hastanesi yapıldığını, 112 acil İstasyon Binaları, Sağlık Ocakları, Sağlık Evleri yapıldığını, bunların yanında, 200 Yataklı modern Bingöl Devlet Hastanesinin inşaatının devam ettiğini, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi+Sağlık Müdürlüğü Hizmet Binasının önümüzdeki ay hizmet vereceğini, Merkez Karşıyaka Aile Sağlığı Merkezi'nin ve 15 Yataklı Kiğı İlçe Hastanesinin programa alındığını belirtti.

 Bingöl Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi'nin kurulması için gerekli hazırlıklar yapıldıktan sonra Yükseköğretim Kurulu'na (YÖK) müracaat edilmişti. YÖK, Bingöl Üniversitesi bünyesinde Diş Hekimliği Fakültesi açılmasını uygun görmüş ve kararın Bakanlar Kurulu tarafından onanması için Milli Eğitim Bakanlığı'na göndermişti.
Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3460