online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Kastamonu'dan Yardım Eli


Kastamonu'dan Yardım Eli
Tarih: 23.12.2013 Saat: 21:13
Konu: Köy Haberleri


Kastamonu İhsan Gazi Devlet Hastanesi personeli tarafından temin edilen ayakkabılar Sükyan Köyü İlkokulu'ndaki ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtıldı.

Solhan ilçesinde ve köylerde Ömeran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından temin edilen ayakkabılar, Ömeran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Fırat Arı, tarafından tespit edilen, maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına dağıtıldı. Okullarda çocuklara ayakkabı dağıtan Fırat Arı yaptığı açıklamada, köylere yaptığı ziyaretlerde çocukların ayakkabılarının olmadığını görünce etkilendiğini belirtti. 

Arı ''Köylere yaptığım ziyaret sonrasında maddi durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarının isimlerinin belirlenmesini istedik. Okul yönetimi ve mahallelerde ailelerin tek tek isim araştırması yaparak küçük de olsa bu çocukları sevindirmek, güzel bir duygu. En azından soğukta, Karda kışta üşümeyecekler'' dedi. 

Ömeran Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği yönetiminden teşekür 
Açıklamasının devamında Arı şunları söyledi: "Minik Ayaklar Üşümesin Projesi' kapsamında kendilerine ayakkabı desteği veren Kastamonu İhsangazi İlçe Devlet Hastanesi personeline teşekkür ederiz. Kastamonu İhsangazi İlçe Devlet Hastanesi personeliyle Derneğimizin ortak çalışması sonucu Bingöl’ün Solhan İlçesinde Sükyan Köy Okuluna ‘’Minik ayaklar üşümesin’’ sloganıyla yardım kampanyası düzenledik. Kampanya kapsamında Sükyan İ.O. öğrencilerine ayakkabı dağıttık. Öğrencilerimize dağıttığımız kışlık botlarla öğrenci kardeşlerimizin kışı rahat bir şekilde geçirmelerini arzuluyoruz. Tüm gönüllülerimizden ve hayırseverlerimizden Allah razı olsun diyor ve yardım kampanyasında Kastamonu İhsangazi İlçe devlet hastanesinin yardımlarından ve hediyelerinden dolayı teşekkürlerimizi sunarız. Ömeran-Der olarak ufacık yardımlarla ne denli büyük sevinç yaratıldığına şahit olduk. Tüm kalbimizle bu çocuklarımıza maddî-manevî gerekli her türlü yardımı yapmayı ve yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımızı en iyi şekilde yetişmesi için dernek olarak elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz. Bu nedenle, çok daha kapsamlı ihtiyaçlara yanıt verebilmek, yardım yapılmamış köy okulu bırakmamak için yardım kampanyasını devam ettirmeyi düşünüyoruz. Okulların tamamında hummalı bir yardım kampanyası gerçekleştireceğiz."Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3463