online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - HÜDA PAR Solhan Adayı Açıklandı


HÜDA PAR Solhan Adayı Açıklandı
Tarih: 23.12.2013 Saat: 21:59
Konu: Solhan Haberleri


Hür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu'nun katıldığı, programda Bingöl merkez ve ilçe ile Elazığ`ın bazı ilçelerinde yerel seçimlere katılacağı belediye başkan adaylarını açıklandı.

Sunuculuğunu Cihan Bozoba`nın yaptığı program Ömer Uçan`ın Kuran-ı Kerim tilavetiyle başladı.

"Halkımızın Hizmetkarı Belediye Başkanlarımızı Açıklıyoruz" adlı programın açılış konuşmasını HÜDA PAR Bingöl İl Başkanı Hamdullah Tasalı yaptı.

"Bu güzellikler kolay elde edilmedi"
Konuşmasına katılımcıları selamlayarak başlayan Tasalı, "Bugün, Rabbimizin bizlere lütfettiği güzel ve özel bir gün, onun için ne kadar hamd ve şükür etsek yine de azdır. Zira bu güzellikler kolay elde edilmedi ve bu günlere kolay gelinmedi. Şüphesiz bu güzelliklerde öncelikle şehitlerin, Yusufilerin, muhacirlerin ve bu azizlerin fedakâr, sebatkâr ve vefakâr aileleri ile siz kıymetli kardeşlerimizin emek ve katkıları çok fazladır." dedi.

"HÜDA PAR`ın kuruluşunun isabetli bir karar olduğunu göreceğiz"
HÜDA PAR`ın kuruluşunda emeği geçenlere parti adına teşekkür eden Tasalı, "Partimizin, İslam ümmetine, ülkemize, özellikle bölgemize, huzuru, barışı, adaleti, kardeşliği, hürriyeti, getirmesini, zulüm ve tuğyandan kurtuluşa vesile olmasını, yüce Allah`tan diliyorum. Geriye dönüp, Hür Dava Partisi`nin bir yıllık faaliyetlerine ve söylemlerine, İslam coğrafyasının, ülkemizin ve özellikle bölgemizin hâlihazır içinde bulunduğu vaziyete baktığımızda, Hür Dava Partisi`nin kuruluşunun ne kadar gerekli ve isabetli bir karar olduğunu göreceğiz." ifadelerini kullandı.

"Müslümanlar her türlü zulme maruz kaldılar"
Müslümanların siyasi alanı terk ettikleri ve kaybettikleri günden beri, ehil olmayan zalim idarecilerin başa geçtiğini söyleyen Tasalı, "İdareyi ellerinde tutan zorbalar ve tiranlar tarafından her türlü zulme maruz kaldılar, hala zulümlerin en katmerlisini görmeye devam ediyorlar. Şer ve kötülük kapıları açıldı, haramlar teşvik edildi. Gençlerimizi ve neslimizi zehirlediler. Helaller yasaklandı, hayra ve iyiliklere giden yollar kapatıldı. Bu uğurda mücadele eden âlimlerimiz, Salihlerimiz ve gençlerimiz darağaçlarında asıldı, şehit edildiler." dedi.

Peygamberimizin "İki sınıf insan vardır ki; bunlar bozulursa âlem bozulur, bunlar düzelirse âlem düzelir. Bunlar âlimler ve idarecilerdir" hadisini hatırlatan Tasalı, "Ve maalesef korkulan oldu, Müslümanlar bu uyarıları dikkate almadılar. İdarecileri ve âlimleri bozuldu, âlem-i İslam tarumar oldu. Esarete mahkûm ve razı oldular. Ümitsizlik, atalet ve nemelazımcılık toplumda revaç buldu." Şeklinde konuştu.

"Dürüst Belediyecilik, Gerçek Hizmet"
"Dürüst Belediyecilik, Gerçek Hizmet" sloganıyla belediye seçimlerine gireceklerini söyleyen Tasalı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

İşte dinimizce batıl olarak görülen bu ahvale dur demek için, İslami ve insani değerleri topluma ve idareye hâkim kılmak için, idare ve yönetime erdem ve fazilet kazandırmak için, dini, iffeti, aklı, malı ve canı korumak için, her türlü zulme ve ahlaksızlığa dur demek için, sosyal adaleti gerçekleştirmek için, barışa, huzura, kardeşliğe dayanışmaya katkıda bulunmak için, bu iyilikleri ve daha fazlasını yapmak için Hür Dava Partisi olarak dün dürüst siyaset, gerçek adalet dedik yola çıktık.

Bugün de dürüst belediyecilik, gerçek hizmet diyoruz. Şayet halkımız bizlere yetki verip, belediyeleri emanet ederse, başkan adaylarımız, bu emanetlerinize ihanet etmeyecek, belediyeleri yetim malı gibi koruyacaklardır. Yalana, uçuk vaatlere, talana, rüşvet ve yolsuzluklara geçit vermeyecek, imkânları etkin ve verimli kullanacak, kaynakları israf etmeyeceklerdir. Ve diyoruz ki ey hür ve erdemli insanlar, gelin hep beraber el ele verip bu ideallerimizi gerçekleştirelim."

Adaylar Açıklandı
Bingöl`deki aday tanıtım programı Kur`an-ı Kerim tilaveti ile başladı. Program Bingöl il başkanı Hamdullah Tasalı`nın yaptığı selamlama konuşmasından sonra, kürsüye davet edilen HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı ve D.Bakır Büyükşehir Belediye Başkan adayı M.Hüseyin Yılmaz, bir konuşma yaptı. Daha sonra kürsüye gelen HÜDA PAR Genel Başkan Zekeriya Yapıcıoğlu, bir konuşma yaptı.

Yapıcıoğlu konuşmasından sonra Belediye Başkan Adaylarının isimlerini açıklayarak teker teker tanıttı.

Belediye Başkan Adaylarının İsim ve soy isimleri şöyle:

Bingöl:Belediye Başkan Adayımız, Mehmet Şenlik

Solhan :
 Belediye Başkan Adayı, Vahit Eser

Genç : Belediye Başkan Adayı, Ramazan Güner

Karlıova: Belediye Başkan Adayı, Murat Akansu

Arakonak :
 Belediye Başkan Adayı, Hüsamettin Yaçin


Elazığ: Palu Belediye Başkan Adayı, Hasan Şahin

Elazığ: Kovancılar Belediye Başkan Adayı, Yusuf Yüksel

Program, Adayların tanıtımından sonra toplu fotoğraf çekimi ve Bingöl belediye başkan adayı Mehmet Şenlik bir teşekkür konuşması yaptı. İlahi sanatçıların seslendirdiği bir birinden güzel ilahilerlerden sonra program sona erdi.

İLKHA













Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3464