online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Solhan Karayolu BSK Olacak


Solhan Karayolu BSK Olacak
Tarih: 09.01.2014 Saat: 22:59
Konu: Solhan Haberleri


Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz Solhan’da yaptığı açıklamada, Bingöl-Solhan-Muş Karayolu'nun BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) Yapımı Projesinin 2013 Yılı Yatırım programına alındığı bildirildi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın Solhan’a yaptığı ziyaret esnasında Ak Parti İlçe Teşkilat binasında yapılan programda Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu ile Arakonak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan’a yaptığı hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkür ederek, plaket takdim etti. Programda konuşma yapan Kalkınma Bakanı Yılmaz, toplam uzunluğu 98 km olan Bingöl-Solhan-Muş Karayolu'nun BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) Yapımı Projesinin 2013 Yılı Yatırım programına alındığını söyledi.

Bingöl'ün meselelerini her zaman yakından takip ettiklerini belirten, Yılmaz, ''Karayollarında önemli çalışmalar yürüttüklerini, toplam Uzunluğu 98 km olan Bingöl-Solhan-Muş Devlet yolunun, BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) Yapımı Projesinin, 204.140.000 TL proje tutarı ile 04.12.2013 tarih ve 2013/30 nolu Yüksek Planlama Kurulu Kararıyla 2013 yılı yatırım programına alındığını, yolun tamamının BSK kaplamalı olarak 2016 yılı sonuna kadar tamamlanmasının hedeflendiğini söyledi.

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın  Solhan’a yaptığı ziyaret esnasında Ak Parti  İlçe Teşkilat Binasında yapılan program da Solhan Belediye Başkanı Niyazi Çavuşoğlu ile Arakonak Belediye Başkanı Nazmi Çalışan’a yaptığı hizmetlerden dolayı kendilerine teşekkür ederek,  plaket takdim etti. Programda konuşma yapan Kalkınma Bakanı Yılmaz, toplam uzunluğu 98 km olan Bingöl-Solhan-Muş Karayolu'nun BSK (Bitümlü Sıcak Karışım) Yapımı Projesinin 2013 Yılı Yatırım programına alındığını söyledi.

Bakan Yılmaz konuşmasının devamında, "2014 yılı Türkiye'nin kader yılıdır. son 10- 11 senedir Türkiye çok önemli mesafeler aldı. Demokraside, dış politikada, sosyal politikada bunları anlatmamıza gerek yok. Fakir fukaraya yapılandan tutun da yollarımız, üniversitelerimiz, havaalanlarında ne gerekiyorsa eskiden faize giden paralar ve bir takım rant çevrelerine giden paralar bu dönemde çok şükür milletimize hizmet olarak dönüyor. Kim ne derse desin bütün banka sistemlerini çökertmişler. Doksanlı yıllarda ve 2001 yılında, bırakın bir kişinin hatasını eksiğini bütün sistemi çökertmişler. Ama Türkiye bu tarihten itibaren istikrarlı bir biçimde güçlü bir yönetimle başbakanımızla birlikte çok önemli mesafeler aldı. 230 milyar dolarlık bir ekonomi iken 800 milyar doları aşıp bir ekonomik büyümeye ulaştı. Şuanda dünyanın on yedinci büyük ekonomisi haline geldik. Satın alma ekonomisine bakarsanız 16. büyük ekonomisine gelmiş bulunmaktayız. Kişi başına milli gelir yükseldi. Devletin borcu bundan 10 sene önce devletin milli gelire oranı yüzde yetmiş dört idi. Devlet borç batağında iken  Devletin borçları milli gelire oranınca bu sene yüzde 34 lere kadar düştü. Avrupa'ya baktığımızda bu oran yüzde 90'larda, Amerika'da yüzde 100, birçok ülkelerde ise bu oran daha yüksek. Türkiye çok şükür borçlarını azaltan bir ülke konumundadır. Daha önce Türkiye'yi IMF ye borçlu hale getirilmişti. Çok  şükür şuan IMF'ye bir tek kuruş borcumuz kalmadı. Üstüne üstlük Türkiye IMF'ye borç veren bir ülke haline geldi." şeklinde konuştu.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3473