online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Devlet Hastanesine Yeni MR Cihazı


Devlet Hastanesine Yeni MR Cihazı
Tarih: 23.02.2014 Saat: 17:55
Konu: Bingöl Haberleri


Bingöl Devlet Hastanesine, hizmet alımı ile temin edilen 1,5 tesla MR cihazının önceki gün itibariyle hizmete girdiği bildirildi.

Bingöl Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreterliği’nce Bingöl Devlet Hastanesi`ne alınan 1,5 Tesla manyetik rezonans (MR) cihazı, 03 Şubat 2014 itibariyle hizmet vermeye başladı 7/24 esasına göre çalıştırılacak olan cihaz sayesinde, uzun süredir randevu bekleyen hasta sayısının azaltılması hedefleniyor.

Yıllarca 0,2 Tesla Cihaz Kullanıldı
Yıllarca 0,2 Tesla MR cihazın kullanıldığı hastanede, cihazın günümüz şartlarına hizmet verememesi nedeniyle haftalar sonrasına randevu veriliyordu. Cihazın yetersizliğinden dolayı net sonuç alınmayınca hastalar çevre illere sevk ediliyordu. Yeni cihazla birlikte MR çektirmek için günlerce sıra bekleme sorununun ortadan kaldırılması hedefleniyor.

İleri düzey tetkik imkânına sahip olan MR cihazı ile çevre illere sevklerin artık yaşanmayacağı belirtiliyor.

Çevre İllere Gidişler Sona Erecek
Cihazın hizmete sunulduğunu söyleyen Bingöl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Muhammet Akif Güler, ileri düzey tetkik imkânına sahip olan MR cihazı ile çevre illere sevklerin artık yaşanmayacağı kaydetti.

Güler: “Hastalarımıza hak ettikleri kalite sağlık hizmetlerini sunmak için iyi bir alt yapıya ve teknolojiye ihtiyaç duyulmakta olup, hastalıkların erken ve doğru tanı konulmasında gelişmiş görüntüleme cihazlarının kullanılması gereklidir. Yeni MRI cihazı Bingöl Devlet Hastanesinin kalitesini daha da arttıracak olup, Bingöllü hastalarımıza daha faydalı olunacak, MR çekimi için il dışına gidişler sona erecektir. Yeni MRI cihazının kazandırılmasında emeği geçenleri tebrik ediyor, Bingöl halkına saygılarımı sunuyorum” açıklamasında bulundu.

Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3481