online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Çağrı-Der`den Şehadet Programı


Çağrı-Der`den Şehadet Programı
Tarih: 23.02.2014 Saat: 18:07
Konu: Solhan Haberleri


Solhan Çağrı Eğitim Kültür Sağlık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇAĞRI-DER) tarafından düzenlenen `Şehitleri Anma ve Anlama Programı` yoğun katılımla gerçekleşti.

Solhan Çağrı Eğitim Kültür Sağlık Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ÇAĞRI-DER) tarafından düzenlenen ‘Şehitleri Anma ve Anlama Programı ‘ yoğun katılımla dernek binasında gerçekleşti.

Halis hocanın okuduğu Kuran-ı Kerim ile başlayan program, Araştırmacı Yazar Özkan Yaman`ın sohbeti ile devam etti.

Şehitlerin Allah-u Teala`nın seçtiği kişiler olduğunu belirten Yaman hoca, “Peygamberimiz dönemine baktığımızda bazen bir köle, bazen bir çocuk ve bazen de gözleri görmeyen yaşlı bir insana nasip oluyor çünkü bunlar Şahadeti en çok isteyenlerdi. Şahadet bizim gibi insanlara biraz ağır gelir çünkü Şahadet bir aşktır, gönülden gelen bir şeydir, beyinden gelen değil kalpten gelen bir aşktır.” Dedi.

Şahadetin yemin etmekle eş değer olduğunu ifade eden Yaman hoca,  “Şahadet demek, ben yemin ederim ki Allah`tan başka ilah yoktur, Hz. Muhammed (s.a.s)`den başka Resul yoktur, demektir.  Yemin eden yani Şahadet getiren bir Müslüman şunu söylemiş oluyor: ‘Ömrüm boyunca namaz kılacağıma yemin ederim. Ömrüm boyunca sağlığım sıhhatim yerindeyse Ramazan orucunu tutmaya yemin ederim.  Allah`ın emirlerine itaat edeceğime, yasaklarından sakınacağıma yemin ederim. İçki içmeyeceğime, kumar oynamayacağıma yemin ederim.  Faiz yemeyeceğine, zina etmeyeceğime yemin ederim’ der. Çünkü Kelime-i  Şahadet getiren aslında bunu demek istiyor. Bu yüzden Şahadet bize ağır gelir. Bu yüzden Allah şehitleri seçiyor, çünkü onlara milyarlar versen dahi bir vakit namazını kaçırmazlar, çünkü yeminlidir. Asıl Şahadet budur"  şeklinde konuştu.

Program, ,İdris Çalışkan’ın yaptığı dua ve yapılan ikramlardan sonra sona erdi.

Solhan HaberBu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=3483