online pharmacy without a prescription
Bingöl SOLHAN - - Milletvekilleri Solhan'a Geldi


Milletvekilleri Solhan'a Geldi
Tarih: 15.03.2009 Saat: 00:51
Konu: Solhan Haberleri


AK Parti Milletvekilleri; Cevdet Yılmaz, Yusuf Coşkun ve Kazım Ataoğlu’nun seçim çalışmaları kapsamında Solhan’a geldiler.


Edinilen bilgiye göre, AK Parti'de seçim çalışmaları çok hızlı bir şekilde devam ediyor. AK Parti Bingöl Milletvekilleri Kazım Ataoğlu, Yusuf Coşkun, Cevdet Yılmaz ve Solhan Belediye Başkanı ve AK Parti Solhan Belediye Bakan Adayı Niyazi ÇAVUŞOĞLU, Solhan'da, AK Parti seçim bürosunda vatandaşlarla bir araya geldiler.
Karşılarında coşkulu kalabalığı gören milletvekilleri ve belediye başkanı birer konuşma yaptılar. Konuşması sık sık alkışlarla ve sloganlarla kesilen Belediye başkanı Niyazi Çavuşoğlu, duygulu anlar yaşarken, milletvekilleri de, yaptığı hizmetlerden dolayı Solhan Belediyesi adına başkan Çavuşoğlu'na teşekkür ettiler.

"Hizmet İçin Huzur İçin AK Parti"
AK Parti Bingöl Milletvekili Kazım ATAOĞLU, halka hitaben yaptığı konuşmada, ülkenin huzuru için, hizmet için Türkiye'nin AK Parti'ye olan ihtiyacının devam ettiğini söyledi. Türkiye'nin, Bingöl'ün her zaman birlik ve beraberliğe ihtiyaç duyduğunu ifade den Ataoğlu, "kim kazanırsa kazansın, önemli olan birlik ve beraberliğin kazanması" dedi. Bingöl'den topyekûn şampiyonluk istiyoruz diyen Ataoğlu, Solhan'ın bu seçimde de şampiyonluğu göğüsleyeceğine inandığını söyledi.

"2007 Genel Seçimleriyle Bingöl'ün İmajı Değişti"

2007 genel seçimlerinde Solhan'ın kendilerini gururlandığını ifade eden AK Parti Bingöl Milletvekili Cevdet Yılmaz, "Bu seçimlerle beraber, Bingöl'ün dışarıda da imajı değişti, bu da hizmet olarak bize geri döndü" dedi. Bingöl-Solhan duble yol çalışmalarının devam ettiğini de vurgulayan Yılmaz, programda olmamasına rağmen bu yolun Bingöl'e şampiyonluk hediyelerinden biri olduğunu ifade etti. Bir kilometrelik yolun maliyetinin bir buçuk milyon TL olduğuna vurgu yapan Yılmaz, yatırım programında olmamasına rağmen, çeşitli yerlerden kaynak sağlanarak başlanan bu yolun 2009 yılı sonunda biteceğini de ifade etti.

"Türkiye'nin Uluslararası Rolü Değişti"

AK Parti iktidarı ile beraber, Türkiye'nin uluslar arası rolünün de değiştiğini söyleyen Cevdet Yılmaz, "enflasyon lafı AK Parti iktidarı ile yok oldu, Türkiye, borçlarını aşağıya çekti, bütçe disiplini oluşturuldu, sosyal, ekonomi, eğitim, sağlık ve hukuk alanında göz kamaştırıcı gelişmeler yaşanıyor" dedi. Eskiden bizim liderlerimizin ABD Başkanları'nın arkasında geziyorlardı diyen Yılmaz artık rollerin değiştiğini beyan etti. Bunda Türkiye Cumhuriyeti Başbakan'ının büyük rol oynadığını ifade eden Yılmaz, başbakanın Davos'taki dik duruşunun dünya kamuoyunda ilgiyle takip edildiğini, ABD Başkanı'nın da ilk gezileri arasında Türkiye'nin olmasının da dikkat çekici olduğunu vurguladı.

"Solhan'ın menfaati mi önemli, yoksa şahsi menfaat mi?"

Bazı güçlerin AK Parti'yi dışarıdan yıkamadıklarını, içerden yıkmaya çalıştıklarını söyleyen Yılmaz, çeşitli  patilerle alakası olmayan bazı medya kuruluşlarının bugün AK Parti'ye karşı güç birliği yaptıklarını, tarafsız olduklarını iddia eden tarafların bugün tam taraf olduklarına dikkat çekti. Bütün adaylar kardeşimizdir diyen Yılmaz, "Solhan'ın menfaati mi önemlidir yoksa falancanın -filancanın  menfaati mi önemlidir? Hizmete göre hareket etmemiz gerekiyor" dedi.

"Solhan, Başbakanın Gönlünde Taht Kurmuş"

Türkiye'de sekiz yüz elli ilçe arasında Başbakan'ın ismini bildiği ilk beş ilçe arasında Solhan'ın olduğunu iddia eden AK Parti Bingöl Milletvekili Yusuf Coşkun, Solhan'ın Ak Parti'ye verdiği rekor oyla Başbakan'ın gönlünde taht kurduğunu söyledi. 2007 yılında yapılan seçimlerde verdikleri sözleri bir bir yerine getirdiklerini ifade eden Coşkun, yapılan ve yapılamaya devam eden bu hizmetler, AK Parti'ye oy vermeniz için yeterli değil midir?  dedi.

"Bingöl -Solhan Duble Yolu İçin 40 milyon TL (40 trilyon)"

Bingöl -Solhan duble Yolu için 2009 yılında 40 milyon TL'lik bütçe ayrıldığına dikkat çeken Yusuf Coşkun, seçimlerden sonra bu yolun ihalesinin yapılacağını ve yolun bu yıl içinde asfaltlanmasının da yapılacağını söyledi. Bingöl'e KÖY-DES projeleri kapsamında 11 milyon TL geldiğini vurgulayan Coşkun, bu paydan Solhan'a ayrılan bütçenin 1,5 milyon TL olduğunu söyledi. Köy grup yollarının asfaltlanacağına da dikkat çeken Coşkun, Yenibaşak Köyü yolunun da Karayolları tarafından asfaltlanacağını ve bu yıl içinde biteceğini söyledi.

"Milli Eğitim Bakanı gelecek"

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in de 26 Mart'ta Bingöl'e geleceğini söyleyen Coşkun, "bakanımızı, Solhan'a getireceğiz, Solhan'daki eğitim sorunlarını yerinde göstereceğiz. Okul ve yurt sorunlarını kendilerine ileteceğiz. Solhan'ın iki adet pansiyona ihtiyacı var. İnşallah bakanımıza bu sorunları anlatıp, giderilmesini sağlayacağız" dedi. Sağlık alanında da Solhan'da güzel gelişmelerin oluğuna dikkat çeken Coşkun, Arakonak'a ve Hazarşah'a sağlık ocakları yapılıyor, uzman hekim sıkıntımız yok, devlet hastanesi çalışmaları güzel gidiyor. Bu yıl içerisinde bitecek" şeklinde konuştu.

"Kale Köyü Barajı inşaatı başlıyor"

Aşağı Kale Köyü ve Yukarı Kale Köyü Barajları'nın inşaatlarının en geç Mayıs Ayı'nda inşaatlarına başlanacağını söyleyen Coşkun, 3 katrilyonluk bu projenin binlerce insana istihdam yaratacağı gibi, Solhan'ın da çehresinin bu projeyle değişeceğini ifade etti.

"Niyazi Çavuşoğlu'na vicdan rahatlığıyla oy verin"
Solhan'da 3 yıl öncesine gidin ve  bugünle kıyaslayın diyen Coşkun, gördüğünüz hizmetler karşısında belediye başkan adayımız Niyazi ÇAVUŞOĞLU'na vicdan rahatlığıyla oy verin" dedi. Oylarınızın size hizmet olarak geri döneceğinizden şüpheniz olmasın diyen Coşkun, bu seçimde de hizmetlerin devamı için AK Parti'ye oy vermenizi istiyoruz şeklinde sözlerine devam etti.

"Belediyeyi, işletme mantığıyla yönetmeye çalıştım"
2004 yılında Solhan Belediye başkanı seçildiği zamanda, belediyeyi işletme mantığıyla yönetmeye çalıştığını söyleyen Solhan Belediye Başkanı Niyazi ÇAVUŞOĞLU, "ancak bu şekilde borç çıkmazından çıktık, ödenmemiş, işçi ve memur alacaklarını ödedikten sonra çok hızlı bir şekilde hizmete soyunduk" dedi. Su ve kanalizasyon gibi alt yapı projelerini hayata geçirdikten sonra üst yapı çalışmalarına hız verdik diyen Çavuşoğlu, "iklim şartlarında dolayı ancak üst yapının yüzde 50'sini bitirebildik, çünkü biz ancak 6 ay çalışabiliyoruz, memleketimizin iklimi ancak buna müsaade ediyor" şeklinde konuştu.

"70 yıl ihmal edilen mahalleye hizmet götürdük"

Daha önce sanki üvey evlatmış gibi, hiç hizmet götürülmeyen Boğlan Mahallesi'nin hem alt yapı hem de üst yapı sorunlarının yüzde 90'nını çözdüklerini söyleyen ÇAVUŞOĞLU, "iş makinelerinin bile çamura battığı bu mahallemizde, bugün çocuklarımız, bisiklete binerek geziyorlar, onların yüzündeki mutluluk bizi de mutlu ediyor" dedi. Boğlan ve Halime Pınar Mahalleleri'nin su sorununu çözmek için hazırladığımız projenin kredisi temin edilmiş olup, önümüzdeki günlerde projenin İller Bankası tarafından ihaleye çıkacağını da vurgu yapan Niyazi Çavuşoğlu, "böylece bu iki mahallemizin de su sorununu tamamen çözeceğiz" dedi.

İlhan BİNGÖL


Bu haberin geldigi yer: Bingöl SOLHAN -
http://www.solhan.net

Bu haber icin adres:
http://www.solhan.net/modules.php?name=News&file=article&sid=996